קטלוג 2019


Tradesoft Conclusion Systems Framework

(Patent Pending)

לתרגם נתוני זמן-אמת לשפה אנושית ומעשית

האתגר:

אנחנו מתבססים באופן הולך וגובר על ריבוי נתונים מצד אחד, ועל ידע ומומחיות מצד שני. הבעיה היא שאנחנו לא יכולים להצמיד מומחה מקצועי ומנוסה לכל מקבל החלטות, נציג שירות, או לקוח.

נתונים שנוצרים בזמן-אמת ושילוב שלהם עם נתונים קבועים וקיימים יוצרים מצבים משתנים בתהליכי העבודה ובמשמעות יחסי הגומלין בין פריטי מידע שונים. נתון מסויים יכול לקבל משמעות אחרת על רקע ערך מסויים של נתון אחר, כמו למשל בניתוח המלצות להשקעות, ניתוח סיכונים למשכנתאות, או אפילו פענוח של בדיקות רפואיות.

המסקנות המורכבות של ניתוח אוספי נתונים צריכות להתבסס על ידע מקצועי ועל נסיון, ויש להן השפעה מכרעת על קבלת החלטות, ניתוב המידע, ובניית משמעות ברורה בשפת אנוש לנתונים הגולמיים.

הפתרון:

במקום נתונים גולמיים רבים, אנשים זקוקים למידע בשפה אנושית ולחשיפת משמעות ברורה מתוך שילוב המידע.
את הנתונים המספריים הרבים של "מזג האוויר", אנחנו מתרגמים (באמצעות חוקים שנמצאים בראש של כל אחד מאיתנו) להחלטות ברורות לגבי אופי הלבוש אותו נבחר בבוקר. זאת הדרך הטבעית שלנו להתנהל מול נתונים גולמיים - להעניק להם משמעות ולהוציא מתוכם מסקנות.
תשתית Tradesoft Conclusion Systems היא למעשה מנוע חוקים לטיפול בנתונים. מנוע זה מאפשר יצירה של "מערכות מומחה" שמתבססות על ידע מקצועי קונקרטי כדי להעניק משמעות לנתונים, כדי "לתרגם" את הנתונים לשפה אנושית, וכדי לסייע בקבלת החלטות:

מערכת לדוגמה: CreditGen

מערכת CreditGen משמשת מזה כמה שנים את כל סניפי העסקים של בנק לאומי, לצורך פתיחת בקשות לעסקאות יבוא עבור הלקוחות. במהלך פתיחת העסקה הלקוח צריך לבחור עשרות בחירות קונקרטיות בנושאים שונים, כאשר כל אחת עשויה להשפיע על המשמעות המסחרית של העסקה, ועל האפשרויות הניתנות לבחירה בנושאים אחרים.

עד כמה שהפיתוח הטכנולוגי היה מרשים וממשק המשתמש היה חדשני - אלה היו רק בסיס טכני מובן מאליו. החשיבות האמיתית של המערכת היתה בכך שבניית מערך החוקים שמנתח את הנתונים בזמן אמת (תוך כדי הקלדתם בטופס האלקטרוני) התבססה על התייעצויות ארוכות עם מומחים בעלי עשרות שנות נסיון בתחום המקצועי של סחר-בינלאומי. בנוסף לכך, גם לצורך פיתוח מערכת זו השתלמנו בקורסים ממושכים ובהדרכות בנושאי סחר-בינלאומי, בלשכת המסחר הישראלית ואצל הלקוח עצמו.

מידע נוסף