קטלוג 2019


גבעולים - מערכת ניהול דיווחים לטיפולי רווחה

אגודת "ניצן" מטפלת באוכלוסיית לקויי הלמידה הסובלים מקשיי הסתגלות ותפקוד מגיל גן עד בגרות. מטרת העמותה להוות סניף למתן עזרה,טיפול וחינוך לאוכלוסיה זו על מנת להבטיח את שיקומם,עתידם ומעמדם ולהבטיח להם איכות חיים נאותה. העמותה מפעילה מגוון מסגרות חיוניות כגון מערך דיור שיקומי בקהילה לבוגרים על מנת לאפשר להם בסיוע הצוות המקצועי לנהל חיים אישיים מלאים תוך הבאתם לעצמאות מקסימלית ושיפור איכות חייהם בכל ההיבטים - התפקודיים, החברתיים והרגשיים.

גבעולים
שנת השקה: 2011
סוג: מערכת מבוזרת, ממשק משתמש חדשני
לקוח: אגודת ניצן ת"א
תשתיות בשימוש: Tradesoft Reporting Framework, פקדי ממשק משתמש יחודיים
מערכת גבעולים פותחה כדי לענות על צורך יוצא דופן, ולבצע מחשוב של תחומים שנחשבו עד היום כתחומים הומניים לחלוטין, תחומים של מילים, רגשות ומחוות, ולא של מספרים, חישובים ותוכנות.
גבעולים היא מערכת לניהול ויצירת דוחות טיפול המאפשרת גמישות בתיעוד סיטואציות מורכבות, יחד עם פורמליזציה של הדיווח, ע"י שימוש במודל של קריטריונים וסולמות ערכים מוגדרים מראש. המערכת פותחה כתרומה ל"ניצן".

המערכת הופעלה לראשונה בתחילת אוגוסט 2011. המודולים הראשונים מאפשרים לצוות המטפל ב"ניצן" יצירה מלאה של דיווחים באופן ממוחשב, תוך שימוש בגישת ממשק משתמש חדשנית, שנבעה ישירות מתהליך הפיתוח הייחודי. בשלב הבא מתוכננת הרחבה לאפשר השוואת הדיווחים מול תוכנית הטיפול שנקבעה ע"י הגורמים המקצועיים, ולבצע שליפות מידע בחתכים שונים.

חברת טריידסופט ואגודת ניצן הגישו את המערכת כמועמדת לפרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות 2011.

מילה אישית

תהליך האפיון והפיתוח של מערכת "גבעולים" כלל לימוד מעמיק של תחומי הטיפול, היכרות עם מטפלים ומטופלים, וכניסה לעולם שדורש רגישות והבנה מירבית למצבים מורכבים. המערכת לא פותחה בסגנון המקובל בתחום התוכנה, אלא בתהליך משולב של אפיון, לימוד, פיתוח ובקרה במחזורים קצרים: בפגישות שבועיות הוצגו לאנשי המקצוע ב"ניצן" מספר אפשרויות ל"אבות טיפוס" של חלקי המערכת השונים, במטרה להגיע לתוצאה שתהווה מענה אופטימלי לצרכים ולציפיות של כל הגורמים המעורבים.

- רובי גורדון

גלריית תמונות:


מידע נוסף